Most dla Torunia
Herb ToruńAnimacje nowego mostubanerRok 2012 na budowie mostu Łuki połączą brzegi Wisły
Tapety na pulpit
Tapety na pulpit - różne rozdzielczości ekranu
Tapety na pulpit
725000
(liczba odwiedzin rejestrowana
od lutego 2010 r.)

Utrudnienia i organizacja ruchu

Jak Ci się jeździ po nowym moście?

Od poniedziałku 9 grudnia 2013 r. jeździmy po nowym moście drogowym. Jak się z niego korzysta? Jest dobrze, czy można zrobić jeszcze lepiej? Miejski Zarząd Dróg w Toruniu czeka na uwagi. 

Toruński most drogowy gen. Elżbiety Zawackiej to najnowocześniejsza konstrukcja w Polsce i jedna z najbardziej innowacyjnych w Europie. rekordowej rozpiętości, 270-metrowe łuki, stanowiący bezpieczniejszą i trwalszą od tradycyjnie stosowanych nawierzchnię asfalt lany, iluminacja zamontowana tak, by nie oślepiać kierowców. Jak to wygląda w praktyce? Jak się spisuje?

Jeśli przejechałeś się nowym mostem i masz zastrzeżenia lub propozycje innych rozwiązań, dzwoń lub pisz do Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Można zgłaszać każdy  sygnał dotyczący organizacji ruchu, rozwiązań technicznych, stanu przeprawy czy jakości wykonania.

Uwagi można zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00 lub  drogą elektroniczną: tel. 56 66 93 155, e-mail adam-orlowski@mzd.torun.pl, tel. 56 66 93 155, e-mail  lucyna-sucharska@mzd.torun.pl, tel. 56 66 93 153, e-mail barbara-tyrankiewicz@mzd.torun.pl

 

Wschodnia zmiana pierwszeństwa

W związku z oddaniem mostu do ruchu na skrzyżowaniu  ul. Wschodniej i Rydygiera zostało zmienione pierwszeństwo przejazdu. Pojazdy jadące z ul. Rydygiera mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa przejazdu jadącym z ul. Wschodniej. Apelujemy o ostrożną jazdę, zgodną z oznakowaniem pionowym i poziomym.  Jednocześnie informuję, że Miejski Zarząd Dróg podjął działania w celu uruchomienia w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Zostanie ona uruchomiona w ciągu najbliższych dni.    

 

 

W najbliższy piątek (06.12.2013 r.) po południowym szczycie tj. około godz.:18:00 drogowcy włączą sygnalizację świetlną na placu Daszyńskiego.

Do ruchu zostanie oddany nowy układ drogowy, który powstał na placu. W piątek przejedziemy przez trzypoziomowe skrzyżowanie umożliwiające bezkolizyjne poruszanie się pojazdów w różnych kierunkach.
W relacji ul. Wschodnia – nowy most (w obu kierunkach) drogę pokonamy przejeżdżając przez tunel, który powstał pod placem Daszyńskiego Tunel i nowy most zostaną otwarte dla ruchu 09.12.2013 r. w godzinach popołudniowych. Dla zwiększenia przepustowości na placu zostały wydzielone prawo i lewoskręty. Od sierpnia kierowcy jeżdżą po estakadzie, która zapewnia przejazd z ul. Żółkiewskiego w kierunku osiedla Rubinkowo.

Zakaz wjazdu ciężarówek powyżej 12 ton na starą przeprawę i zmiana tras tranzytowych – 9 grudnia 2013 r., w związku z otwarciem nowego mostu Wisłę, w Toruniu zmieni się organizacja ruchu.

Nowy most drogowy zostanie oddany do użytku 9 grudnia 2013 r. w godzinach popołudniowych. Od tego czasu będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu. Jednym z jej założeń jest odciążenie starego mostu im. Piłsudskiego. Stąd wprowadzenie na nim zakazu wjazdów dla pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Te będą jeździły nowym mostem.

Pozostałe zmiany w organizacji ruchu po oddaniu nowego mostu drogowego gen. Elżbiety Zawackiej:

 • Wyznaczenie dwóch pasów dla jazdy w lewo z ul. Grudziądzkiej w ul. Podgórną
 • Likwidacja lewoskrętów dla wyjeżdżających pojazdów z ul. Sobieskiego
  i M. Skłodowskiej – Curie na wiadukt na ul. Kościuszki
 • Wyznaczenie lewego pasa na zjeździe z wiaduktu na ul. Kościuszki do jazdy w lewo i na wprost
 • Przywrócenie organizacji ruchu funkcjonującej przed budową mostu drogowego na skrzyżowaniu ul. Rydygiera – Wschodnia, pierwszeństwo przejazdu dla ul. Wschodniej
 • Fizyczne zlikwidowanie przejazdów w lewo na ul. Żółkiewskiego na wysokości ul. Apatora
 • Zmiany tras ruchu tranzytowego na relacjach Gdańsk – Łódź i Poznań – Olsztyn; tablice informacyjne staną na rogatkach Torunia.
 • Postawienie na skrzyżowaniu ul. Rydygiera – Łyskowskiego oraz Rydygiera – Mocarskiego, tablice drogowskazowe E-5 wskazujące dojazd do Centrum w kierunku ul. Szosa Lubicka. Tablice informacyjne będą także na nowym moście.

-Prezentacja nt. zmian w organizacji ruchu po oddaniu nowego mostu drogowego w Toruniu

 

 

 

Wjazd na Winnicę zamknięty

 Od 2.11.2013 r. zjazd z ul. Szosa Lubicka w ul. Winnica zostanie zamknięty. Związane jest to z przebudową przedmiotowego wjazdu w ramach kontraktu pod nazwą: „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”. Prace zakończą się 5 listopada b.r.

 

Miejski Zarząd Dróg przeprasza za utrudnienia.

 

Kolejne zmiany na placu Daszyńskiego.

Od 3.10 od godziny 17.00 zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu na estakadzie Żółkiewskiego. Bezkolizyjny przejazd nad placem Daszyńskiego-czyli po estakadzie-będzie możliwy dla pojazdów jadących z centrum w kierunku Rubinkowa. Natomiast pojazdy jadące w kierunku centrum z osiedla Rubinkowo będą się poruszać Szosa Lubicką-jezdnią północną. Możliwy będzie także przejazd ul. Żółkiewskiego.

 

Uwaga!!!

Zamknięta ul. Szosa Lubicka - kierunek Rubinkowo -Centrum

W dniu 01.10.2013 r., w godzinach popołudniowych  Generalny Wykonawca zamknie dla ruchu samochodowego odcinek ul. Szosa Lubicka w kierunku Rubinkowo -Centrum. Roboty na zamkniętym odcinku ulicy bedą prowadzone od godz. 19:00 do 6:00. Dojazd do ul. Szosa Lubicka będzie możliwy estakadą Żółkiewskiego do skrzyżowania na placu Skarbka i wówczas w kierunku np. ul. Sobieskiego.

Utrudnienia na wysokości zakładu Kopernik

Dziś (6.09) od godziny 22.00 do północy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Żółkiewskiego na wysokości Fabryki Kopernik oraz na Lubickiej na wysokości ulicy Winnica (jezdnia południowa). Wykonawca mostu będzie montował bramownice do znaków drogowych.

 

       Zmiany na placu Daszyńskiego

W piątek 30 sierpnia w późnych godzinach popołudniowych nastąpi zmiana organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego.


Między godz. 18.00 a 19.00 firma Strabag, generalny wykonawca budowy nowego mostu drogowego w Toruniu, planuje wprowadzenie kolejnej tymczasowej organizacji ruchu na placu Daszyńskiego. Oznacza to, że pierwsze samochody wjadą na estakadę Żółkiewskiego.

Czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego na placu Daszyńskiego zostanie wprowadzona ze względu na prowadzone na tym terenie przez generalnego wykonawcę roboty wykończeniowe.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w terminie przez około miesiąc.
Na poszczególnych relacjach będziemy jeździć następująco:

 • kierunek ul. Żółkiewskiego – ul. Szosa Lubicka (Rubinkowo)
  Ruch odbywać się będzie po nowo wybudowanej estakadzie Żółkiewskiego. Obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy (jeden pas dla każdego kierunku jazdy)
 • kierunek ul. Szosa Lubicka – Centrum
  Organizacja ruchu drogowego pozostaje bez zmian. Obowiązywać będzie dotychczasowe rozwiązanie (ruch po północnej nitce ul. Szosa Lubicka)
 • kierunek ul. Szosa Lubicka – Rubinkowo
  Ruch samochodowy odbywać się będzie po nowej jezdni południowej Szosy Lubickiej.
 • rowerzyści, piesi
  Ruch pieszych i rowerzystów odbywać się będzie po północnej stronie placu Daszyńskiego.

Wahadło na ul. Łódzkiej

Dziś (tj. 28.08.2013 r.) w obrębie ul. Łódzkiej będą prowadzone roboty związane z montażem barier energochłonnych. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy od strony Łodzi do wysokości nowego ronda. Ruch wahadłowy kierowany będzie przez sygnalistów. Wykonawca postara się utrzymywać taki ruch w jak najkrótszych odcinkach czasu (jedynie w najwęższych miejscach ulicy).

Utrudnienia na Szosie Lubickiej

Dziś tj. 19.08.2013 r. na południowej jezdni ul. Szosa Lubicka na wysokości ul. Winnica do stacji Statoil w kierunku Rubinkowa, prowadzone są prace związane z układaniem warstwy bitumicznej. Jezdnia zwężona jest do jednego pasa ruchu. Przejazd jest utrudniony. Prace będą zakończone jeszcze dziś.

Zmiany na ul. Łódzkiej

W nocy z 8.08 na 9.08.13 r. na ul Łódzkiej na wysokości budowanego mostu drogowego w Toruniu zostanie przywrócony normalny ruchu. Obowiązujący od kilku dni w tym rejonie ruch wahadłowy zostanie zlikwidowany. Uwaga kierowcy! na rondzie Łódzka drogowcy będą prowadzili roboty wykończeniowe. Apelujemy o ostrożność.

Firma Strabag Sp. z o.o., generalny wykonawca robót związanych z budową mostu drogowego w Toruniu informuje, że wprowadza zmianę organizacji ruchu w rejonie ronda przy ul. Łódzkiej.

W nocy z 24.06.2013 r. na 25.06.2013 r. na ul. Łódzkiej w rejonie nowego ronda  zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Od tego dnia zajęty będzie prawy pas ruchu na odcinku od strony Łodzi do nowego ronda.

Następne zmiany organizacji ruchu  będą  polegały na zajęciu lewego pasa i przełożeniu ruchu na prawy pas. Ruch będzie się odbywał po nowym rondzie Łódzka.
 
Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu generalny wykonawca planuje utrzymać w terminie do 10 sierpnia 2013 r. Termin zakończenia prac może ulec zmianie ze względu na np. niekorzystne warunki atmosferyczne.

 


Utrudnienia w ruchu

W dniach od 20.06 do 22.06 mogą wystąpić  utrudnienia w ruchu drogowym (całodobowo) polegające na zajęciu części prawego skrajnego pasa ruchu ul. Szosa Lubicka w kierunku Rubinkowa.

Wykonawca mostu będzie prowadził będą prace montażowe na magistrali wodociągowej.

Czasowa zmiana organizacji ruchu na placu Daszyńskiego

W związku z pracami na estakadzie nad placem Daszyńskiego (tzw. estakadzie Żółkiewskiego) od 17 czerwca do 20 czerwca 2013r. w godzinach nocnych tj od 21.00 do 6.00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu na placu Daszyńskiego. Zmiany będą dotyczyły Szosy Lubickiej. Dla każdego z kierunku centrum-Rubinkowo i Rubinkowo- centrum zostanie wygrodzony jeden pas ruchu z obecnie funkcjonujących dwóch pasów.
W ciągu dnia organizacja ruchu nie będzie ulegała zmianie.tj. ruch będzie się odbywał dwoma pasami

 

Zmiana organizacji ruchu w okolicach ul. Rudackiej i Kmicica

Firma Strabag Sp. z o.o., generalny wykonawca robót związanych z budową mostu drogowego w Toruniu informuje, że wprowadza zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Rudacka i Kmicica

W związku z postępem prac, 10 czerwca bieżącego roku, (poniedziałek) nastąpi połówkowe zamknięcie skrzyżowania, przy czym w pierwszej kolejności z ruchu wyłączona zostanie lewa strona jezdni od strony ul. Kmicica.

Skutkiem wprowadzenia nowej organizacji ruchu będzie brak możliwości wjazdu z ul. Rudackiej w ul. Kmicica. Jednocześnie wykonawca zapewni możliwość wjazdu w w/w ulicę, wzdłuż ul. Rudackiej aż do ul. Otłoczyńskiej pod nowo budowaną estakadą. Ruch bezpośrednio przez przebudowywane skrzyżowanie będzie odbywał się wahadłowo na odcinku ok. 40 m, po tymczasowo ułożonej nawierzchni.

W ramach prowadzonych prac zmieni się lokalizacji przystanku autobusowego. Autobus będzie dojeżdżał ul. Rudacką aż do pętli przy ul. Otłoczyńskiej.

Utrudnienia potrwają do 03 lipca bieżącego roku.

Inaczej na Szosie Lubickiej i Żółkiewskiego

W związku z prowadzonymi pracami przy budowie nowego mostu drogowego w Toruniu, 31 maja 2013 r. od godz.8.00 przy Szosie Lubickiej wystąpią utrudnienia w ruchu.

Dla kierowców jadących od strony Rubinkowa w ul. Żółkiewskiego zostanie skrócony pas prawo skrętu (pas wyłączenia). Z kolei dla pieszych i rowerzystów poruszający się w kierunku wschód- zachód objazd i obejście wytyczono ul. Grabową, Cisową oraz Świerkową.

Prace potrwają do godziny 20.00.

Utrudnienia na Żółkiewskiego (20.05.2013 r.)

W związku z pracami realizowanymi w ramach budowy mostu drogowego w Toruniu dziś (20.05) od godziny 10.00 do 13.00 na ul. Żółkiewskiego na wysokości ZDZ pas ruchu w kierunku Rubinkowa zostanie wyłączony z ruchu. Utrudnienia w ruchu wystąpią na odcinku 30 metrów.

 

Ruch kierowany będzie wahadłowo przez uprawnionych pracowników.

 


     Zamknięcie ul. Świerkowej

    W związku z budową wjazdu w ul. Świerkowej w dniu 20.05.2013 r zamknięto od ul. Wschodniej wlot ul. Świerkowej. Termin prac zaplanowano od 20.05.2013 r. do 27.05.2013 r.

Inaczej na Łódzkiej i Lipnowskiej
 
Firma Strabag Sp. z o.o., generalny wykonawca robót związanych z budową mostu drogowego w Toruniu informuje, że wprowadza zmianę organizacji ruchu na ul. Łódzkiej i na ul. Lipnowskiej. W związku z postępem prac, 29 kwietnia br. zostanie całkowicie zamknięta ul. Lipnowska, jednocześnie na ul. Łódzkiej, przy rondzie, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.
 
Dostęp do siedziby firmy Pack-Druk zlokalizowanej przy ul. Lipnowskiej możliwy będzie poprzez istniejący dojazd z płyt betonowych. Natomiast mieszkańcy ul. Lipnowskiej i Dwernickiego będą poruszali się po budowie po projektowanym Rondzie i Trasą Wschodnią.
 
Utrudnienia potrwają do dnia 17 maja bieżącego roku.

 


Awaria na ul. Świerkowej


W związku z awarią sieci sanitarnej w rejonie skrzyżowania ul. Wschodniej i Świerkowej zamknięto wjazd w ulicę Świerkową. Dojazd do ulicy będzie możliwy od strony Szosy Lubickiej i ulicy Rydygiera. Planowany termin usunięcia awarii 27 marca 2013 r.  

21, 25 i 27 marca oraz 3 i 8 kwietnia, w godzinach wieczornych i nocnych, będzie zawieszone kursowanie tramwajów linii nr 1 i 5, na odcinku Olimpijska - Plac Rapackiego - Olimpijska.
Kilkudniowe zawieszenie kursów tramwajowych jest konieczne ze względów bezpieczeństwa - w tym czasie na budowie toruńskiego mostu będzie prowadzona skomplikowana technicznie operacja montowania stalowych want podtrzymujących konstrukcję estakady łączącej ul. Żółkiewskiego z Szosą Lubicką.
Poniżej pełen harmonogram wyłączeń ruchu tramwajowego linii nr 1 i nr 5, na odcinku Olimpijska - Plac Rapackiego / Plac Rapackiego - Olimpijska:
•21, 25 i 27 marca, w godzinach od 18.00 do 4.00
•3 i 8 kwietnia, w godzinach od 18.00 do 4.00
________________________________________


Komunikacja zastępcza
•na trasie Olimpijska - Plac Rapackiego - Olimpijska kursować będą w zastępstwie autobusy linii nr 51
•na trasie Pl. Rapackiego – Motoarena – Pl. Rapackiego kursować będą tramwaje linii nr 5.
Na Placu Rapackiego autobusy zatrzymywać się będą na Alei 500-lecia przed ul. Chopina, a na pozostałych przystankach w pobliżu przystanków tramwajowych.
Częstotliwość kursowania i godziny odjazdów nie ulegają zmianie. Tramwaje pozostałych linii kursują bez zmian.


Bilety
•bilety miesięczne oznaczone na linie tramwajowe nr 1 i 5 zachowują ważność w autobusach linii nr 51,
•bilety skasowane w tramwajach linii nr 5 na odcinku Motoareana – Plac Rapackiego zachowują ważność w autobusach linii nr 51 i odwrotnie.


Zmiany na Rudackiej.


Firma Strabag Sp. z o.o., generalny wykonawca robót związanych z budową mostu drogowego w Toruniu informuje, że w związku z postępem prac, wprowadza zmianę organizacji ruchu na ul. Rudackiej w Toruniu.


Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Rudackiej obowiązywała będzie od godziny 8.00 dnia 18 marca 2013 r. do 10 kwietnia 2013 r. włącznie. W tym czasie zostanie zamknięta ul. Rudacka, jednocześnie ruch poprowadzony zostanie trasa o długości 1,4 km, ul. Kmicica, przejazdem przez ul. Trasa Wschodnia oraz ul. Otłoczyńską. Zmienione zostanie także usytuowanie pętli autobusowej ze skrzyżowania ul. Rudackiej z ul. Otłoczyńską, na skrzyżowanie ul. Rudackiej z ul. Kmicica. Prace prowadzone przez wykonawcę, będą obejmowały przebudowę 100 metrowego odcinka ul. Rudackiej, począwszy od rozebrania dotychczasowej nawierzchni i położenia nowej jezdni, po położenie na tym odcinku kanalizacji deszczowej.

Czasowe utrudnienia w ruchu

W związku z kontynuacją prac w rejonie komory KD6 (wykop i transport nadmiaru gruntu), w dniach od 13 do 25.02.13r. (w godzinach od 8.30 do 14.00 oraz od 18.00 do 8.30 )  mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym polegające na zajęciu części jednego pasa ruchu Szosy Lubickiej ( w pobliżu Zakładów Pacific) w kierunku Rubinkowa .

Wąsko na Szosie Lubickiej w rejonie Pacificu
W związku z kontynuacją prac w rejonie komory KD6 (wykop i transport nadmiaru gruntu), dziś i jutro ( 5-6.02.13r.) w godzinach 10:00-15:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym polegające na zajęciu części jednego pasa ruchu Szosy Lubickiej ( w pobliżu Zakładów Pacific) w kierunku RubinkowaZmiany na Świerkowej i Kalinowej.


 W dniu 15.11.2012 r. o godz. 08:00 od strony ul. Wschodniej zostaną zamknięte wjazdy w ulice: Świerkową i Kalinową. Utrudnienia na ulicy Kalinowej potrwają do 06.12.2012 r.,  natomiast na ulicy Świerkowej do 21.12.2012.Na czas prowadzonych robót wytyczono nastepujące  objazdy :
a) objazd do ul. Świerkowej od ul. Szosa Lubicka (Centrum):
Objazd prowadzony będzie ul. Szosą Lubicką (przez Plac Daszyńskiego). Na skrzyżowaniu z wyspą centralną (przy ul. Ludwika Rydygiera) kierowcy będą musieli zawrócić i po ok. 500 m po prawej stronie będzie tymczasowy wjazd w ul. Świerkową.
b) objazd do ul. Świerkowej od ul. Żółkiewskiego:
Jadąc ul. Żółkiewskiego kierowcy dojadą do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy skręcić w lewo w ul. Szosę Lubicką (Plac Daszyńskiego). Na skrzyżowaniu z wyspą centralną (przy ul. Ludwika Rydygiera) kierowcy będą musieli zawrócić i po ok. 500 m po prawej stronie będzie tymczasowy wjazd w ul. Świerkową.
c) objazd do ul. Świerkowej od ul. Wschodniej:
Objazd prowadzony będzie ul. Ludwika Rydygiera. Dojeżdżając do skrzyżowaniu z ul. Szosa Lubicka kierowcy będą skręcali w prawo i po ok. 500 m po prawej stronie  będzie tymczasowy wjazd w ul. Świerkową.
UWAGA! PROSIMY KIEROWCÓW O ZWRÓCENIE SZCZEGÓLNEJ UWAGI NA TYMCZASOWYM WJEŹDZIE W UL. ŚWIERKOWĄ, NA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW PORUSZAJĄCYCH SIĘ W CIĄGU SZOSY LUBICKIEJ!
d) objazd do ul. Kalinowej od ul. Szosa Lubicka (Centrum) :
Objazd prowadzony będzie ul. Szosą Lubicką (przez Plac Daszyńskiego). Na skrzyżowaniu z wyspą centralną (przy ul. Ludwika Rydygiera) kierowcy będą musieli zawrócić, następnie po ok. 450m skręcając w ul. Grabową, dojadą się do ul. Kalinowej
e) objazd do ul. Kalinowej od ul. Żółkiewskiego:
Jadąc ul. Żółkiewskiego kierowcy dojadą do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy skręcić w lewo w ul. Szosę Lubicką (Plac Daszyńskiego). Następnie, na skrzyżowaniu z wyspą centralną (przy ul. Ludwika Rydygiera) kierowcy będą musieli zawrócić i po ok. 450m skręcając w ul. Grabową, dojadą się do ul. Kalinowej,
f) objazd do ul. Kalinowej od ul. Wschodniej:
Objazd prowadzony będzie ul. Ludwika Rydygiera. Dojeżdżając do skrzyżowaniu z ul. Szosa Lubicka kierowcy będą skręcali w prawo i po ok. 450m skręcając w ul. Grabową, dojadą się do ul. Kalinowej        Utrudnienia w ruchu.


 W dniu 11.10.2012 Generalny Wykonawca budowy mostu przewiduję utrudnienia w ruchu na Szosie Lubickiej, w kierunku Rubinkowa. W godzinach od 7.30 do 10.00 zostanie zamknięty jeden pas ruchu od strony torowiska.


Utrudnienia są związane z pracami prowadzonymi przy torowisku tramwajowym

Wyłączenie ul. Winnica


W związku z pracami montażowymi elementów konstrukcyjnych wiaduktu w pasie drogowym w ul. Winnica, nastapi czasowe wyłączenie tej ulicy w dniu 31.08.2012 r. Zmiana będzie obowiązywała do 01.09.2012 r.


Utrudnienia w ruchu


 


W dniu 17.07.2012 r. wystąpiła awaria murku oporowego ze ścianek L na odcinku tunelu T2. Wykonawca przystąpił do naprawy powyższej awarii i na potrzeby prac naprawczych dokonał zwężenia do jednego pasa ruchu na ul. Szosa Lubicka w kierunku Rubinkowa przed skrzyżowaniem z ul. Żółkiewskiego, w okolicy sygnalizacji świetlnej. Wykonawca deklaruje przywrócenie właściwej organizacji ok. godz. 16:00.

W najbliższych dniach w okolicy skrzyżowania ulic Szosa Lubicka  i Żółkiewskiego zostaną wprowadzone czasowe zmiany w organizacji ruchu. Prace będą prowadzone w nocy, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek w godzinach od 20:00 do 6:00.


Planowane zmiany będą polegały na zwężeniu z czterech obecnie funkcjonujących  pasów ruchu  na ul. Szosa Lubicka, w okolicach skrzyżowania z ul. Żółkiewskiego,  do dwóch pasów ruchu , po jednym pasie w każdym kierunku Centrum – Rubinkowo.  Zwężeniu do jednego pasa ruchu ulegnie również wlot ul. Żółkiewskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Szosa Lubicka.  Ponadto zostaną wprowadzone całkowite wstrzymania ruchu kołowego w okolicy skrzyżowania obu tych ulic. Zamknięcia te,  będą wprowadzane co pół godziny na okres około 15-20 minut. Nadzór nad właściwym prowadzeniem ruchu będą sprawowały uprawnione do tego osoby ze strony Generalnego Wykonawcy.


Zmiany w organizacji ruchu mają charakter krótkotrwały i  zostają wprowadzone z uwagi na zachowanie odpowiednich warunków bezpieczeństwa w trakcie realizacji prac związanych z demontażem elementów podtrzymujących konstrukcję stalową estakady Żółkiewskiego,  przebiegającą nad jezdnią Szosy Lubickiej, na placu Daszyńskiego. Konstrukcje te, wykorzystywano w celu wsparcia deskowania podczas betonowania płyty nośnej estakady Żółkiewskiego

Trwa remont południowej jezdni Szosy Lubickiej.


Prace są realizowane na odcinku od pl. Daszyńskiego do tzw. gazowni. W tym czasie wykonawca mostu  wykonuje roboty związane z budową dalszego odcinka tunelu oraz prace branżowe po południowej stronie placu Daszyńskiego.Na odcinku od gazowni do pl. Daszyńskiego kierowcy  poruszają się jednym pasem ruchu w dwóch kierunkach (jezdnia północna). Na dalszym odcinku Sz. Lubickiej ruch odbywa się  po północnej stronie, przy czym dla każdego kierunku są wyznaczone po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.Ruch na placu Daszyńskiego jest sterowany sygnalizacją świetlną.Ruch pieszych i rowerzystów jest dopuszczony  po stronie północnej.


Od jutra inaczej na placu Daszyńskiego i na Szosie Lubickiej.


W najbliższą środę ( 4 lipca br.) Generalny Wykonawca budowy mostu drogowego planuje wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu na placu Daszyńskiego w Toruniu.


O godzinie 18:00 ruch samochodowy przełożony zostanie z jezdni południowej Szosy Lubickiej na jezdnię północną.
Kierowcy, którzy będą podróżowali Szosą Lubicką w tym czasie proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.
W tym czasie będzie prowadzony remont południowej jezdni Szosy Lubickiej. Prace będa realizowane na odcinku od pl. Daszyńskiego do gazowni. W tym czasie wykonawca mostu będzie wykonywał roboty związane z budową dalszego odcinka tunelu oraz prace branżowe po południowej stronie placu Daszyńskiego.


Na odcinku od gazowni do pl. Daszyńskiego kierowcy będą poruszali się jednym pasem ruchu w dwóch kierunkach (jezdnia północna). Na dalszym odcinku Sz. Lubickiej ruch będzie odbywał się również po północnej stronie, przy czym dla każdego kierunku będą wyznaczone po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.


Ruch na placu Daszyńskiego będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Do czasu wykonania ciągu pieszo-rowerowego po stronie północnej ruch pieszych i rowerzystów będzie przebiegał bez zmian tj. po stronie południowej.


Kalinowa zamknięta. Drogowcy układają kanalizację.

Od jutra(24.05.12 r.) nie będzie możliwości wjazdu w ul. Kalinową od strony ul. Wschodniej. Jest to związane z budową kanalizacji sanitarnej, jaka wykonawca mostu układa w ciągu ul. Wschodniej na wysokości ulicy Kalinowej.

Prace potrwają około dwóch tygodni, firma Strabag przeprasza za utrudnienia, do mieszkańców ul. Kalinowej rozniosła zawiadomienia o pracach. 


Inaczej na placu Daszyńskiego.


Ruch na ul. Żółkiewskiego (od salonu Hondy do placu Daszyńskiego) zostanie przełożony z południowej na północną jezdnię tej ulicy. Kierowcy jadący ul. Żółkiewskiego w kierunku Rubinkowa będą poruszać się północną jezdnią Szosy Lubickiej, a na wysokości ul. Winnica będą zjeżdżać na jezdnię południową. Dla bezpieczeństwa  zostanie ustawiona tam sygnalizacja.


Pojazdom jadącym z Rubinkowa w kierunku centrum zjazd z jezdni północnej Szosy Lubickiej na południową zapewni przejazd przez tory tramwajowy znajdujący się na wysokości ul. Leszczynowej. Z kolei dla kierowców jadących z Rubinkowa w ul. Żółkiewskiego zostanie udostępniona przebudowana północna jezdnia Szosy Lubickiej.


- - -


Przypomnijmy, że wprowadzanie nowej organizacja ruchu podzielono na 5 etapów. Pierwszy z nich (etap A) został wprowadzony w  nocy z 14 na 15 kwietnia. Wówczas na Szosie Lubickiej przestały kursować tramwaje (nr 1 i nr 5). Ostatni etap (D) wprowadzony zostanie z początkiem października tego roku i potrwa do czerwca 2013 roku. Na całym obszarze objętym pracami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. 


Przypomnijmy, że wprowadzanie nowej organizacja ruchu podzielono na 5 etapów. Pierwszy z nich (etap A) został wprowadzony w  nocy z 14 na 15 kwietnia. Wówczas na Szosie Lubickiej przestały kursować tramwaje (nr 1 i nr 5). Ostatni etap (D) wprowadzony zostanie z początkiem października tego roku i potrwa do czerwca 2013 roku. Na całym obszarze objętym pracami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.


Utrudnienia na ul. Żółkiewskiego


Jutro (27.04) od godziny 6.00 do 8.00 na skrzyżowaniu Żółkiewskiego -Szosa Lubicka mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Spowodowane są one dostawą konstrukcji stalowych na budowę mostu.


Utrudnienia dla kierowców.


Dziś (24.04.12) w godzinach 14.00-15.00 na Szosie Lubickiej i ul. Żółkiewskiego mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Będą one spowodowane przejazdem maszyn na budowę mostu.

Leją asfalt na torach.
W związku z przygotowaniami do wprowadzenia II etapu organizacji ruchu, który zakłada  przejazd przez tory tramwajowe na wysokości ul. Leszczynowej,  dziś w godzinach po południowych na Szosie Lubickiej będą występowały utrudnienia w ruchu, w kierunku centrum. Wykonawca będzie przygotowywał przejazd przez torowisko w pasie rozdziału ul. Szosa Lubicka na wysokości ul. Winnica.  Dla kierowców oznacza to częściowe zwężenie pasów ruchu.  Dla zminimalizowania utrudnień roboty będą prowadzone od godz. 18:00 do 24:00.


Firma Strabag i MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu.

Uwaga! W połowie kwietnia mieszkańców Torunia czekają pierwsze zmiany w poruszaniu się po placu Daszyńskiego i jego okolicach.


Wprowadzanie nowej organizacji ruchu podzielono na 5 etapów. Pierwszy z nich (etap A) zostanie wprowadzony w  nocy z 14 na 15 kwietnia. Wówczas na Szosie Lubickiej przestaną kursować tramwaje (nr 1 i nr 5). Ostatni etap (D) wprowadzony zostanie z początkiem października tego roku i potrwa do czerwca 2013 roku. Na całym obszarze objętym pracami obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Etap A – od 14/15 kwietnia 2012
 W pierwszym etapie (A) w okresie od 14/15.04.2012 do 30.09.2012r, na Szosie Lubickiej nie będzie jeździł tramwaj na trasie od pętli Olimpijska do ulicy Uniwersyteckiej. Za tramwaj nr 1 i 5 będzie kursował autobus nr 51. Sygnalizacja świetlna na przejeździe, na wysokości ul. Leszczynowej oraz na przejeździe na Szosie Lubickiej przy stacji Orlen, zostanie zlikwidowana.


- - -

   Zmiany na Otłoczyńskiej.


 


W związku z realizacją kolejnego etapu budowy mostu drogowego w Toruniu od jutra (01.03.12 r.) ulica Otłoczyńska na odcinku od ul. Rudackiej do ul. Rypińskiej zostanie zamknięta dla ruchu. Ruch będzie odbywał się nowym śladem ul. Kmicica, który przebiega równolegle do trasy mostowej i ul. Otłoczyńskiej. 
Zmiany w ruchu potrwają do czasu ułożenia nowej  nawierzchni na  ul. Otłoczyńskiej.


 


- - - 

Zmiany w ruchu na Żółkiewskiego.


Przez najbliższy weekend roboty będą prowadzone wzdłuż tunelu i będą polegały na wyciągnięciu ścianek szczelnych.


W najbliższy piątek (03.02.2011 r.) od godziny 19.00 na skrzyżowaniu ul. Żółkiewskiego i Szosy Lubickiej zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Będą one polegały na zwężeniu ulicy Żółkiewskiego do dwóch pasów ruchu. Na obu pasach ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Utrudnienia znikną w niedzielę (05.02.2012 r.) o godzinie 20.00.
Zmiany w organizacji ruchu zostają wprowadzone z uwagi na prace sprzętu ciężkiego przy demontażu ścianek szczelnych wzdłuż tunelu na placu Daszyńskiego. 

Ograniczenia w dostępie wody 


Informacja z 22.08.2011 r.


Zgodnie z oświadczeniem wykonawcy robót, prace na magistrali mają zakończyć się dziś (22.08.) około godziny 18-tej. Niezwłocznie po tym, Toruńskie Wodociągi przystąpią do napełniania magistrali wodą.  Dostawa wody do mieszkań nastąpi do godziny 22.00


Mieszkańców Torunia dotkniętych brakiem wody przepraszamy za niedogodności. Liczymy na cierpliwość i zrozumienie. Budowa mostu drogowego w Toruniu to największa i najważniejsza inwestycja w mieście. Będzie służyć wszystkim mieszkańcom i kierowcom.


Informacja z 17.08.2011 r.

Toruńskie Wodociągi informują, że w związku  z koniecznością przebudowy na Placu Daszyńskiego przez Firmę Strabag, lidera konsorcjum budującego nowy most drogowy, głównej magistrali wodociągowej miasta  od piątku, 19 sierpnia od godz. 22 do niedzieli, 21 sierpnia do godz. 22 na terenie Torunia, zwłaszcza w ciągu dnia i na wyższych piętrach, wystąpią spadki ciśnienia do okresowego zaniku dostaw wody włącznie.

Uwaga! Ograniczenia nie będą dotyczyły dzielnic Torunia na wschód od ulicy Wschodniej, w tym osiedli Na Skarpie, Rubinkowo, Bielawy - Grębocin,  Kaszczorek, a także działek PZWAAN.
W okresie wyłączenia magistrali oraz bezpośrednio po jej uruchomieniu może nastąpić pogorszenie jakości wody w zakresie mętności i barwy.
W celu ograniczenia skutków wyłączenia magistrali prosimy odbiorców o ograniczenie zużycia wody na cele inne niż socjalne.

Za utrudnienia Firma Strabag przeprasza mieszkańców Torunia.


Bliższe informacje na ten temat można uzyskać pod numerem pogotowia wodno-kanalizacyjnego Toruńskich Wodociągów – 994 lub 56 6586471

 


Utrudnienia w ruchu na ul. Świerkowej


Dnia 20 lipca br. został zamknięty wjazd w ul. Świerkową od strony ul. Wschodniej. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku potrwają do 28.07.2011 r.


Obecnie wykonywane są tam prace przy przebudowie sieci ciepłowniczej związane z budową nowego mostu. Na czas trwania robót poprowadzono objazd przez ulicę Cisową, na której postawiono znaki informacyjne i zamontowano tymczasową sygnalizację świetlną.
Generalny Wykonawca poinformował mieszkańców o utrudnieniach w dojeździe do posesji, jednocześnie zwracając się do mieszkańców z prośbą o  nie pozostawiania samochodów na dotychczas funkcjonującym parkingu przy ulicy Świerkowej.

Uwaga!


Kierowco, od dzisiaj (tj. 18.07.2011 r.) powinieneś ograniczyć prędkość jazdy w okolicy skrzyżowania ulicy Lipnowskiej i Łódzkiej.


W związku z rozpoczęciem prac przygotowawczych pod budowę nowego ronda, trwa poszerzanie nawierzchni drogi na odcinku od ul. Czerniewickiej do wiaduktu. Obecnie dopuszczalna prędkość poruszania się po zwężonej jezdni wynosi 40 km/h. Utrudnienia w ruchu potrwają do 30 czerwca 2013 roku. Po tym terminie kierowcy będą mogli już tylko cieszyć się z udogodnień, jakie przyniesie im nowe rondo.

 


 Od 08.07.2011 r. na odcinku ul. Szosa Lubicka (około 60 metrów) drogowcy będą układać gazociąg.


Jednym z elementów wykonywanych obecnie na placu Daszyńskiego przez wykonawcę są prace związane z układaniem gazociągu. Wymusza to konieczność zamknięcia fragmentu południowego pasa jezdni Szosy Lubickiej( kierunek  Centrum –Rubinkowo). Utrudnienie będzie obowiązywało na odcinku 60 metrów na wysokości zakładu Pacyfic.
Roboty  zostały tak zaplanowane, aby utrudnienia dla  kierowców były jak najmniejsze.
Prace zaczną się w najbliższy piątek o godzinie 18.00 i potrwają do najbliższego wtorku.
Zmiany będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów. Na czas robót gazowych ruch pieszo-rowerowy będzie się odbywał wyłączonym odcinkiem jezdni.


Ze względu na nieprzewidzine kolizje infrastruktury podziemnej prace na ww. odcinku zostały przedłużone do piątku, tj. 15.07.2011 r.

 W związku z zaawansowanymi pracami przy budowie mostu, zmieniła się lokalizacja niektórych przystanków komunikacji miejskiej i przejść dla pieszych w okolicach placu Daszyńskiego. Sprawdź jak najłatwiej do nich dotrzeć!


Dla bezpieczeństwa Torunian przystanki i przejścia zostały przeniesione poza teren budowy.
Z mapy drogowej miasta zniknęły m.in. przystanek autobusowy „Kopernik” przy ul. Żółkiewskiego dla autobusów nr: 15, 22, 23, 29, 31 i 35 w obu kierunkach. Zostały one przesunięte o około 250 m w kierunku centrum i mieszczą się teraz na wysokości salonu samochodowego Honda.


O około 300 m w stronę centrum przesunięto przystanki tramwajowe. Znajdują się teraz na wysokości wjazdu do „Kopernika” od strony Szosy Lubickiej. Pomiędzy przystankami w obie strony ulokowano pasy, którymi bezpiecznie można przejść i przejechać rowerem na drugą stronę Lubickiej. Zebra zastąpiła dwa wcześniejsze przejściazlokalizowane na terenie budowy na pl. Daszyńskiego i przy stacji benzynowej, gdzie obecnie jest przelot z jezdni północnej na południową Szosy Lubickiej.


 Miejski Zarząd Dróg przypomina, że z 20 na 21 maja zostanie wprowadzony II etap tymczasowej organizacji ruchu.


Związany on jest  z pracami jakie Wykonawca będzie realizował na tym etapie inwestycji. Będą to prace związane z układaniem wodociągu, gazociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez  Generalnego Wykonawcę robót dziś od godz. 20.00 rozpocznie się demontaż masztów sygnalizacji świetlnej na placu Daszyńskiego. Jutro do godz. 14.00 przewidywane jest zakończenie prac kanalizacyjnych.


W sobotę od godz. 16.00 Generalny Wykonawca przewiduje wprowadzenie ruchu kołowego, pieszego i rowerowego według nowej organizacji ruchu.

 


20/21 maja 2011 r - kolejne zmiany w organizacji ruchu.W związku z planowanymi pracami w nocy z 20 na 21 maja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.


Północna jezdnia Szosy Lubickiej (w kierunku Centrum) zostanie zamknięta dla ruchu. Ruch na wysokości ul. Leszczynowej zostanie przełożony na jezdnię południową.
Po wprowadzeniu zmian, nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Żółkiewskiego w Szosę Lubickę (w kierunku Centrum).
Zmiany też będą wprowadzone na Placu Skarbka. Z ul. M. Skłodowskiej-Curie nie będzie możliwości skrętu w ul. Żółkiewskiego- (na podstawie prowadzonego monitoringu ruchu drogowego uznano, że obecnie wprowadzenie powyższej zmiany nie jest konieczne. Może to jednak nastąpić jeśli zajdzie taka konieczność) 
Na placu Daszyńskiego zostanie zlikwidowane przejście dla pieszych.
Zmiany czekają także pasażerów korzystających z usług miejskiego przewoźnika.  Przystanki tramwajowe, które dotychczas były zlokalizowane na placu Daszyńskiego zostaną przeniesione poza teren budowy (w pobliżu zakładu Pacyfic) .
Ponadto na ul. Rydygiera zostanie zastosowany tzw. bus pas, czyli pas ruchu przeznaczony wyłącznie dla autobusów. Wprowadzenie takiego rozwiązania usprawnieni przejazd autobusów, które będą miały pierszeństwo. Dla osób, które wybiorą transport miejski oznacza, to skrócenie czasu podróży, szczególnie w godzinach szczytu.


ulotka informacyjna dotycząca wprowadzenia  II etapu zmian w organizacji ruchu.pdf


mapki obrazujące zmiany w organizacji ruchu.pdf
 

 


  Budowa mostu w nocy.


Firma Strabag Sp. z o.o. informuje, że w nocy z 4 na 5 maja b.r.  będzie wykonywała  ściankę szczelną dla komory kanalizacji sanitarnej. Prace będą prowadzone od 24:00 do 4:00.


Tej nocy będzie wykonywane również zasilanie energetyczne na potrzeby budowy. Zawieszonych zostanie około 300 metrów kabla, na 7słupach. Kabel zostanie zawieszony nad trakcją tramwajową. 


-Serdecznie przepraszamy za utrudnienia i niedogodności, szczególnie mieszkańców ul. Świerkowej i Kalinowej. Jest to sytuacja wyjątkowa, do końca realizacji projektu, nie przewidujemy już robót w porze nocnej-mówi Jarosław Kornaś, kierownik budowy.

 


 Korekty w tymczasowej organizacji ruchu


Zespół monitorujący tymczasową organizację ruchu obowiązującą  na placu Daszyńskiego podjął decyzję o wprowadzeniu korekt:
- zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Rydygiera z ul. Wschodnią (łamane pierwszeństwo na kierunku Rydygiera-Wschodnia),
- zostanie wydłużony zielony sygnał na kierunku Wschodnia - Skłodowskiej- Curie.


Zmiany będą wprowadzone od  15.04.2011 r.


 


 Przystanki przy ul. Żółkiewskiego będą przeniesione.


W związku z budową mostu drogowego i prowadzonymi pracami na placu Daszyńskiego, Miejski Zaklad Komunikacji likwiduje przystanki autobusowe "Kopernik" przy ul. Żółkiewskiego dla autobusów nr: 15,22,23,29,31 i 35 w obu kierunkach. Zostaną one tymczasowo przeniesione (do odwołania) około 250m w kierunku centrum (na wysokości salonu Hondy).


Zmiany będą wprowadzone od 13.04.2011 r.

 


Zmiany w organizacji ruchu na Placu Daszyńskiego i Wschodniej.


W pierwszym etapie, który zostanie wprowadzony w nocy z 18-19.03.2011 r. zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wschodnia. Ruch tramwajowy zostanie wyłączony  1.04.2011 r.


Za dwa miesiące zostanie wprowadzona zmiana na Placu Daszyńskiego.
Zmiany będą polegały na :
-likwidacji przystanków tramwajowych na Placu Daszyńskiego po stronie wschodniej,
-przeniesieniu przystanku autobusowego zlokalizowanego na południowej części Placu Daszyńskiego na ulicę Szosa Lubicka na wysokości Zakładów Kopernik,
-przeniesieniu przystanku tramwajowego, zlokalizowanego przy stacji paliw, około 180 metrów w kierunku zachodnim,
-wyznaczenie nowego przystanku autobusowego linii 15, 02 na ulicy Rydygiera na wysokości byłego sklepu Merkury,
-likwidacja lewoskrętu z ul. Szosa Lubicka w ul. Wschodnia wraz z likwidacja możliwości zawracania,
-likwidacja prawoskrętu z ul. Żółkiewskiego w ul. Szosa Lubicka,
-ruch pomiędzy Rubinkowem a Centrum prowadzony będzie dwoma pasami dla każdego kierunku, 
-przez Plac Daszyńskiego i okolice będziemy jeździć z prędkością 30 km/h,
-ruch na skrzyżowaniu będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej,
-na ul. Rydygiera na odcinku od Łyskowskiego do Wschodniej będzie wydzielony pas ruchu dla autobusów BUS pas w kierunku ulicy Wschodniej.


http://www.mzd.torun.pl/pliki/prezentacja.ppt

Pierwsze zmiany na placu Daszyńskiego.


W związku z pracami kanalizacyjnymi realizowanymi na ul. Żółkiewskiego-Placu Daszyńskiego od jutra 10.03.2011 (czwartek) od godziny 8:00  na placu Daszyńskiego zostanie zamknięty lewy i środkowy pas ruchu na jezdni południowej (w kierunku
Rubinkowa).Ruch odbywał sie będzie po dwóch wyznaczonych pasach ruchu. Uwaga!! Jeden z nich będzie przebiegał przez zatokę autobusową.
 
Dodatkowo przypominam, że został wyłączony z ruchu lewy pas na północnej jezdni Placu Daszyńskiego (w kierunku centrum).

 


 


Na tymczasową zmianę ruchu jeszcze poczekamy


Planowane na 1 marca 2011 roku zmiany w ruchu drogowym na placu Daszyńskiego nie zostaną wprowadzone. Decyzja ta jest wynikiem licznych konsultacji i spotkań służących optymalizacji projektu. Najbliższe spotkanie w sprawie organizacji ruchu odbędzie się w poniedziałek, 28 lutego 2011 roku.
Zaproponowana koncepcja zmian organizacji ruchu wymaga modyfikacji. Celem jest zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych dla mieszkańców Torunia. Na zlecenie firmy Strabag projekt tymczasowej organizacji ruchu na placu Daszyńskiego opracowują specjaliści z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, którzy zostali zobowiązani do udoskonalenia zaproponowanych dotychczas rozwiązań.
Do czasu zamknięcia ulicy Wschodniej autobusy linii nr 15,26,34,40 i nocnej 02 kursować będą tak jak dotychczas ul. Wschodnią.

 


 


   Przebudowa infrastruktury podziemnej , budowa podpór pod estakadę powoduje konieczność wprowadzenia zmian worganizacji ruchu na Placu Daszyńskiego
 
 
   W związku z tak szerokim zakresem robót planuje się wyłączenie z użytkowania północnej jezdni  Szosa Lubicka -Żółkiewskiego w obrębie Placu Daszyńskiego. Konsekwencją będzie zamknięcie wjazdu i wyjazdu z Placu Daszyńskiego do ul. Wschodniej oraz likwidacja połączenia tramwajowego wzdłuż całej ulicy Wschodniej.
 
   Obecnie opracowywane są szczegółowe rozwiązania organizacji ruchu w obrębie Placu Daszyńskiego i ulic wylotowych, które uwzględniają wytyczne MZD przyjęte  na cały czas trwania budowy. Zakładają one : utrzymanie linii tramwajowej wzdłuż ul. Szosa Lubicka oraz zapewnienie na niej  dwukierunkowego ruchu (po dwa pasy ruchu) na kierunku wschód-zachód.


   Projekt zmian w organizacji ruchu zostanie przedstawiony do zaopiniowania Komisji Bezpieczeństwa, w skład której wchodzą przedstawiciele MZK, Policji, Straży Miejskiej i Pożarnej.


    Jeżeli nowa organizacji ruchu zostanie zaakceptowana przez wszystkie służby zmiany w ruchu kołowym planuje się wprowadzić od 1 marca 2011 r., natomiast zamknięcie linii tramwajowej biegnącej ul. Wschodnią planuje się od 1 kwietnia 2011 r.       
O rzeczywistym terminie wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na placu Daszyńskiego mieszkańcy zostaną jeszcze poinformowani.

Zmiany na placu Daszyńskiego

W najbliższy wtorek tj. 27 sierpnia 2013 r. generalny wykonawca budowy nowego mostu drogowego w Toruniu planuje wprowadzenie kolejnej tymczasowej organizacji ruchu na placu Daszyńskiego.

Czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego na placu Daszyńskiego zostanie wprowadzona od 27 sierpnia 2013 r. ze względu na prowadzone na tym terenie przez generalnego wykonawcę roboty wykończeniowe.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w terminie od 27.08.2013 r. do 20.09.2013 r.

- kierunek ul. Żółkiewskiego – ul. Szosa Lubicka (Rubinkowo)
Ruch odbywać się będzie po nowo wybudowanej estakadzie Żółkiewskiego. Obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy (jeden pas dla każdego kierunku jazdy)

- kierunek ul. Szosa Lubicka – Centrum
Organizacja ruchu drogowego pozostaje bez zmian. Obowiązywać będzie dotychczasowe rozwiązanie (ruch po północnej nitce ul. Szosa Lubicka)

- kierunek ul. Szosa Lubicka – Rubinkowo
Ruch samochodowy odbywać się będzie po nowej jezdni południowej Szosy Lubickiej.

- rowerzyści, piesi
Ruch pieszych i rowerzystów odbywać się będzie po północnej stronie placu Daszyńskiego

Most w Toruniu

Ważna informacja

Zamknij
Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie z Serwisu. Jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej na temat plików cookies w Polityce cookies.